ARCHIWUM GALERII 2012 - "ROK REGIONÓW"

     Na kolejnych podstronach zamieścimy zdjęcia i filmy z realizacji zadań propozycji programowej "ROK REGIONÓW", które wykonywaliśmy w 2012 roku. Życzymy miłego przeglądania.


     "Rok Regionów" to propozycja programowa ZHP na rok harcerski 2011 / 2012, poświęcona odkrywaniu i pielęgnowaniu tożsamości regionalnej.
     Przystępując do działań w Roku Regionów każda jednostka wybiera region, który będzie reprezentować, a następnie realizuje projekty składające się z działań:
 - skierowanych do wewnątrz - zdobywanie przez członków drużyny informacji w wybranej dziedzinie,
 - skierowanych na zewnątrz - adresowanych do jak największej grupy mieszkańców regionu - kampania świadomościowa, którą można prowadzić w rozmaitych formach, może to być np. tworzenie i kolportaż plakatów i ulotek, tworzenie spotów filmowych i programów telewizyjnych czy organizacja imprez kulturalnych i turystycznych. Efektem tych działań ma być uświadomienie, przypomnienie naszym bliższym i dalszym sąsiadom, że są mieszkańcami naszego regionu, a z innymi jego mieszkańcami łączy ich szereg wartości, które nazwaliśmy sferami Roku Regionów: historia, przyroda, język, miejsca, postacie, kulinaria, folklor i stereotypy regionalne.
     Członkowie drużyn realizujących tę propozycję programową będą mogli zdobywać Harcerską Odznakę Regionalną. Współzawodniczyć będą ze sobą również poszczególne regiony.
     W "Roku Regionów" poznamy bliżej nasze małe ojczyzny i ich największe bogactwa, wzmocnimy do nich nasze przywiązanie, nauczymy się być widocznymi i promować nasze działania, łączyć siły i budować partnerstwa, wychodzić na zewnątrz z przedsięwzięciami, by zasięg naszego oddziaływania wykraczał poza harcówki i imprezy harcerskie, a także odświeżymy pracę z instrumentami metodycznymi - stopniami, sprawnościami, znakami służb,
z projektem starszoharcerskim.

SFERY ROKU REGIONÓW:
- kulinaria,    - folklor,         - język,            - historia
- przyroda,   - miejsca,      - postacie,      - stereotypy